AnasayfaKız Çocuklar İçin Persentil Tablosu

Kız Çocuklar İçin Persentil Tablosu

Kız çocukların yaşa göre ağırlık, boy ve baş çevresi persentil değerleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Çocuğunuzun ölçümünün hangi persentil sütununda yer aldığına bakarak yaşıtlarına göre büyümesini değerlendirebilirsiniz.

YaşÖlçüm3102550759097
DoğumTartı (kg)2,62,83,13,43,73,94,3
Boy (cm)47,147,84950,25151,953,6
Baş Çevresi (cm)32,533,433,934,735,43636,6
3 AYTartı (kg)44,44,85,466,47
Boy (cm)5455,557,558,56062,564,5
Baş Çevresi (cm)37,938,539,24040,841,742,3
6 AYTartı (kg)5,46,16,87,488,69,2
Boy (cm)58606264,566,568,570,5
Baş Çevresi (cm)40,941,44242,843,644,545,4
9 AYTartı (kg)6,47,388,69,51010,8
Boy (cm)61,564,566,569,5717375,5
Baş Çevresi (cm)42,643,243,844,645,446,347,2
12 AYTartı (kg)7,18,18,99,610,61112,1
Boy (cm)64,5687073757780
Baş Çevresi (cm)43,644,34545,846,747,748,7
15 AYTartı (kg)7,78,79,610,411,411,913
Boy (cm)6871,573,576,578,58184,5
Baş Çevresi (cm)44,344,945,646,547,448,449,7
18 AYTartı (kg)8,39,310,2111212,613,7
Boy (cm)717576,579,58284,588,5
Baş Çevresi (cm)44,945,546,247,1484949,8
2 YAŞTartı (kg)9,210,411,312,213,113,815,1
Boy (cm)76,58083,585,588,59195
Baş Çevresi (cm)45,846,447,248,149,150,150,9
2,5 YAŞTartı (kg)9,911,312,213,114,11516,3
Boy (cm)81,5858890,59496,5100
Baş Çevresi (cm)46,34747,84849,850,851,5
3 YAŞTartı (kg)10,61213141516,117,5
Boy (cm)85,588,5929598,5101104,5
Baş Çevresi (cm)46,847,548,449,350,351,152
3,5 YAŞTartı (kg)11,212,613,71516,317,419
Boy (cm)8992,595,598,5101,5105108,5
4 YAŞTartı (kg)11,613,214,41617,518,920,6
Boy (cm)9295,598,5102105108112
4,5 YAŞTartı (kg)1213,915,317,118,820,422
Boy (cm)94,798101,5105108,8111,5115
5 YAŞTartı (kg)12,614,616,318,22021,723,8
Boy (cm)97,5101,5104108111114,5118,5
5,5 YAŞTartı (kg)13,215,217,119,221,123,225,2
Boy (cm)100,5104107111114117,5121,5
6 YAŞTartı (kg)13,71618,120,222,524,626,6
Boy (cm)103107110114117,5121125
6,5 YAŞTartı (kg)14,416,619,121,323,726,128,3
Boy (cm)105,5110113117120,5124128
7 YAŞTartı (kg)15,317,520,122,525,227,630
Boy (cm)108113116120123,5127131
10 YAŞTartı (kg)2326,630,23438,241,545
Boy (cm)125,5130133,5137141144,5149
14 YAŞTartı (kg)3842,947,451,856,360,766,3
Boy (cm)147,5151154158,5162166170,4
17 YAŞTartı (kg)4347,652,55660,96571
Boy (cm)148,5152,5155160165169,5174

Tablodaki 50. persentil, o yaştaki çocukların ortanca (ortalama) değerini gösterir. Tek bir ölçüm yerine ölçümlerin zaman içindeki seyri daha anlamlıdır. Değerlendirme için aile hekiminize başvurun.