AnasayfaErkek Çocuklar İçin Persentil Tablosu

Erkek Çocuklar İçin Persentil Tablosu

Erkek çocukların yaşa göre ağırlık, boy ve baş çevresi persentil değerleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Çocuğunuzun ölçümünün hangi persentil sütununda yer aldığına bakarak yaşıtlarına göre büyümesini değerlendirebilirsiniz.

YaşÖlçüm3102550759097
DoğumTartı (kg)2,62,93,13,43,84,14,6
Boy (cm)46,348,149,350,65253,354,6
Baş Çevresi (cm)3333,534,435,336,23737,5
3 AYTartı (kg)4,14,75,35,96,46,97,5
Boy (cm)54,5565860,561,56366
Baş Çevresi (cm)38,739,24040,941,542,143,2
6 AYTartı (kg)5,66,57,17,88,59,19,7
Boy (cm)59,561,56466,567,56972,5
Baş Çevresi (cm)42,142,743,343,944,84545
9 AYTartı (kg)6,57,58,299,810,611,3
Boy (cm)646668,57172,574,377,5
Baş Çevresi (cm)43,844,545,14646,547,147,8
12 AYTartı (kg)7,48,491010,811,712,5
Boy (cm)6870,472,574,776,578,582,5
Baş Çevresi (cm)44,945,546,547,347,848,448,9
15 AYTartı (kg)8,19,19,910,811,712,513,5
Boy (cm)71,573,7767880,582,586,5
Baş Çevresi (cm)45,646,347,14848,549,249,8
18 AYTartı (kg)8,79,710,511,512,513,313,3
Boy (cm)757779,581,58486,589,5
Baş Çevresi (cm)46,24747,748,749,249,950,6
2 YAŞTartı (kg)9,110,21112,113,214,115
Boy (cm)7780828486,588,792,5
Baş Çevresi (cm)474848,249,750,25151,7
2,5 YAŞTartı (kg)10,311,512,513,614,815,917
Boy (cm)83,586,289919496,4100
Baş Çevresi (cm)47,548,549,250,250,951,652,3
3 YAŞTartı (kg)11,112,313,314,615,817,118,3
Boy (cm)86,79092,595,398,5100,5105
Baş Çevresi (cm)47,948,949,650,451,351,952,7
3,5 YAŞTartı (kg)11,712,914,215,61718,219,6
Boy (cm)89,793,596,599102105109,5
4 YAŞTartı (kg)12,313,615,116,718,419,521,1
Boy (cm)92,596,599,5102,5106109114
4,5 YAŞTartı (kg)12,714,316,117,719,520,822,6
Boy (cm)95,599,5103106,4110112,5118
5 YAŞTartı (kg)13,4151718,720,722,524
Boy (cm)98102,5106109,5113116121,5
5,5 YAŞTartı (kg)14,11617,919,72223,625,5
Boy (cm)101,3105,6109113116,5119125
6 YAŞTartı (kg)14,81718,820,82324,926,8
Boy (cm)104108,5112116119122,5127,5
6,5 YAŞTartı (kg)15,61819,72224,326,328,4
Boy (cm)106,7111,7115119122125130,5
7 YAŞTartı (kg)16,419,120,823,225,627,830,1
Boy (cm)109,5114,7118121,5125128133,5
10 YAŞTartı (kg)2225,929,533,737,44245,7
Boy (cm)125130133,5137,5142146151,5
14 YAŞTartı (kg)34,24045,652,859,866,472,8
Boy (cm)146,5152156162167,5172,5178,5
17 YAŞTartı (kg)49,454,759,966,272,777,582,7
Boy (cm)162166169,5173,5178182185,5

Tablodaki 50. persentil, o yaştaki çocukların ortanca (ortalama) değerini gösterir. Tek bir ölçüm yerine ölçümlerin zaman içindeki seyri daha anlamlıdır. Değerlendirme için aile hekiminize başvurun.